Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Vizitë nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë.

9 Janar, 2020 @ 11:30 - 14:00

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë – Komisioni për Kulturë sot

vizituan muzeun, ligjvënësit shprehën dëshirën për të parë nga afër problemet dhe mangësitë e punës së Muzeut NI në alfabetin shqiptar, së bashku me drejtorin diskutuan problemin me ambientet e biznesit dhe oborrin e muzeut.
Drejtori i informoi ata për projektet e implementuara dhe projektet që do të zbatohen në të ardhmen.

Details

Date:
9 Janar, 2020
Time:
11:30 - 14:00
Event Categories:
,
Event Tags:

Venue

Muzeu i alfabetit të gjuhës shqipe
Bitola, Macedonia
Phone
076/ 299 008

Organizer

Muzeu i alfabetit të gjuhës shqipe
Phone
047/ 612 763
Email
muzeuialfabetit@yahoo.com