Loading Настани

« Сите Настани

  • This event has passed.

Дружба со учениците од ОУ “Гоце Делчев”

јануари 23, 2020 @ 10:00 - 13:30

Денес во музејот имаше презентација и активности со учениците од ОУ “Гоце Делчев” со класот V-5

 

Нема избрани галерија или галеријата е избришана.

Детали

Дата:
јануари 23, 2020
Време
10:00 - 13:30
Категории:
,
Тагови:
,

МЕСТО

Музеј на Албанска Азбука
Bitola, Macedonia
Phone
076/ 299 008

Организатор

Музеј на Албанска Азбука
Phone
047/ 612 763
Email
muzeuialfabetit@yahoo.com