Loading Настани

« Сите Настани

  • This event has passed.

Едукативни програми за ученици

мај 10, 2020 @ 10:00

30MKD

Реализацијата на проектот едукативни програми за студенти од
5 до 9 одделение- “да се знае историјата на албанската азбука”.
Целта на овој проект е знаењето и образованието на учениците со историјата на албанската азбука. Ние го посети првото Mësënjtoren отворен на албански јазик во Корча и Музејот на албанската азбука во Битола.
големиот директор Faliminderim ОУ “Гоце Делчев” – Битола за нивната поддршка и соработка.

Детали

Дата:
мај 10, 2020
Време
10:00
Цена:
30MKD
Категории:
,
Тагови:
,

МЕСТО

Музеј на Албанска Азбука
Bitola, Macedonia
Phone
076/ 299 008

Организатор

Музеј на Албанска Азбука
Phone
047/ 612 763
Email
muzeuialfabetit@yahoo.com