Loading Настани

« Сите Настани

  • This event has passed.

Посета од Собранието на РМ.

јануари 9, 2020 @ 11:30 - 14:00

Пратениците на Собранието на Република Македонија -Комисија за култура денес
го посетија музејот, пратениците изразија желба од блиску да ги видат проблемите и недостатоците од работата на НУ Музеј на албанската азбука,заедно со директорот разговараја за проблемот со деловните простории и дворот на музејот.
Директорот ги извести за реализираните проекти и проектите кои ќе ги реализират во иднина.

[post_gallery]

Детали

Дата:
јануари 9, 2020
Време
11:30 - 14:00
Категории:
,
Тагови:

МЕСТО

Музеј на Албанска Азбука
Bitola, Macedonia
Phone
076/ 299 008

Организатор

Музеј на Албанска Азбука
Phone
047/ 612 763
Email
muzeuialfabetit@yahoo.com